אחד הדברים שמעסיקים את כל ההורים זה מה כדאי לעשות עם הילדים ביום שבת. יום שבת הוא יום מלא בו מבלים עם המשפחה, ורוצים לעשות לפעמים דברים בבית ולפעמים גם בחוץ. כדי לא להיתקע ברגע האחרון ללא תוכניות, אנחנו ממליצים לכם לשמור רשימה של רעיונות של דברים אותם אפשר לעשות עם הילדים בשבת, ומבלי לחשוב מראש, כבר תדעו מה לעשות.
ילדים משחקים עם קוביות

דפי צביעה לילדים

אחד הדברים שיכולים להעסיק ילדים שעות זה צביעה של דפי צביעה. היתרון של דפי צביעה זה הגיוון הרב שיש – כל ילד יכול לצבוע את הדמות המצוירת אותה הוא אוהב, את גיבור סדרת הטלוויזיה האהובה, או את החיה המועדפת עליו. בנוסף, זו פעילות שניתן לעשות הורים וילדים יחדיו ואף ילדים בגילאים שונים וכך לגבש את המשפחה. בפרינט קידס תמצאו דפי צביעה שכל ילד יתחבר אליהם.

היתרון הגדול של דפי צביעה הוא שניתן לבצע פעילות זו מכל מקום. לכן, גם אם אתם באוטו בדרך עם הילדים לבריכה, למשחקיה או לג'ימבורי והילדים מתחילים לריב ביניהם או להשתעמם, תוכלו לשלוף את דפי הצביעה ולהרגיע את הרוחות. בנוסף, גם אם תגיעו למקום שילד אחד אוהב והאחר לא, תוכלו למצוא תעסוקה גם לילד השני.

בנוסף, בניגוד לפעילויות אחרות, דפי צביעה מתאימות לכל סוגי מזג האוויר – גם כשהשמש קופחת וגם כשיש סערה, תוכלו לשלוף את דפי הצביעה וליצור מתחם יצירה בתוך הבית הסגור שמגן מפני מזג האוויר.

משחקיות וג'ימבורי

כמעט בכל אזור בארץ ניתן למצוא משחקיות וג'ימבורי. במקומות אלו ניתן להעסיק את הילדים במשך שעות ארוכות תוך גיבושם עם הילדים האחרים במתחם. המשחקייה והג'ימבורי שוברים את שגרת היום יום של הילד ונותנים לו משהו לצפות אליו. יש לזכור כי ביום שבת יש מקומות בהם יהיה עומס ולכן כדאי לבחור בשעות שלא יקשו עליכם להתנהל במתחם.

טיול בחיק הטבע

כשמזג האוויר מתאים, ניתן לקחת את כל המשפחה ליום טיול בחיק הטבע. הטבע יכול לגבש מאד את המשפחה וללמד את הילדים על ארץ ישראל. מאחר שבישראל ניתן לראות נופים שונים ומגוונים, הטיולים השונים בארץ יכולים להוות בעבור הילד חוויות שונות אחת מהשנייה גם אם מדובר באותה הפעילות בדיוק. 

שימו לב שאתם בוחרים בימים שאינם חמים מדי ואינם קרים מדי, זאת כדי שהילדים יהינו מהטיול ולא יהיה להם קשה מדי. חשוב שיהינו בגיל הצעיר כדי שבגיל מבוגר יותר יוכלו לעשות טיולים מאתגרים יותר.

משחקי קופסא

למרות שאתם חושבים שאולי הילדים של היום כבר לא מתחברים למשחקי קופסא כמו בעבר, משחק קלפים אחד ואתם תרגישו את הכיף וההנאה שאתם הרגשתם בילדותכם כששיחקתם במשחקים האהובים. משחקי קופסא יכולים להיות חוויה מאד משפחתית ביום שבת. בנוסף, הם מתאימים לכל מזג אוויר כך שגם ביום סופה יהיה לכם מה לעשות.

הבעיה במשחקי קופסא היא מציאת משחק שכל הילדים אוהבים. נסו לתת לכל ילד לבחור את המשחק שהוא אוהב ולשכנע את הילדים לשחק גם במשחקים שאחיהם אוהב והם פחות. אם יראו שאתם משתתפים גם יגבר רצונם להיות חלק מהמשחק המשפחתי.

יום בישול משפחתי

ילדים מאד אוהבים כשנותנים להם אחריות, גם אם היא הקטנה ביותר. לכן, יום בישול עם אמא ואבא בו הילד גם מבשל ולא רק ההורה יכול להיות מאד מהנה בעבור הילד. כמובן שאת הדברים המסוכנים כמו חיתוך קילוף או התעסקות אם התנור תעשו לבדכם, אך ערבוב ותיבול הם פעילות מהנה לילדים.

אחריות נוספת שאפשר לנסות לתת זו האחריות על בחירת האוכל. תנו לילד לבחור את התפריט תוך ווידוא של החומרים שיש בבית לפני הכנת המנות. מתן חופש בחירה יכול להפוך את הילד למאושר מבלי שאתם התאמצתם יותר מדי. יש לזכור כי לפעילות שכזו יש להיערך מראש כדי שכל החומרים של המנות יהיו בבית.

לסיכום, יום שבת יכול להיות יום מאד כיף ומגבש עם הילדים אם מצאתם דברים כיפים לעשות בו. חשבו מראש על הדברים ואל תתקעו ותשאירו את הבחירה לרגע האחרון, זכרו שתמיד תוכלו להדפיס דפי צביעה לילדים ולהעביר להם את הזמן גם בנסיעות אל המקום אליו אתם נוסעים.